logoen
 • آخرین عناوین
 • پربیننده ترین عناوین
.وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی طی دستوری از دو کلیسای رسمی در تهران خواسته که مراسم کلیسایی خود را به زبان فارسی لغو کنند.

به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، به نقل از خبرگزاری کامپس دایرکت، مقامات امنیتی این دستور را در تاریخ ۲۱ بهمن ماه سالجاری برای کلیسای پروتستان عمانوئیل و کلیسای انجیلی پطرس صادر نمودند.

این دو کلیسا آخرین کلیساهایی بودند که در روز جمعه مراسم کلیسایی به زبان فارسی برگزار می کردند.

 کلیسای جماعت ربانی مرکز نیز در سال 2009 مجبور به تعطیل نمودن جلسات روز های جمعه خود به زبان فارسی شد.

در گزارشی از سازمان "میدل ایست کانسرن" در این رابطه آمده است: "این تصمیم بدین معناست که اکنون دیگر هیچ مراسم کلیسایی به زبان فارسی در هیچ کلیسای رسمی در تهران در روزهای جمعه برگزار نخواهد شد." یک مسیحی که خواست ناشناس بماند به این خبرگزاری گفت: "دولت نمی تواند این کلیساها را به کل تعطیل کند، زیرا آنها متعلق به اقلیت های قومی هستند. اما آنها هرکاری بتوانند انجام می دهند تا این کلیساها و گسترش مسیحیت میان فارسی زبانان را محدود و محدودتر کنند. این منبع گفت که این محدودیت های جدید جمعیت کلیسا را به نصف البته کاهش داده است.

این منبع که نامش برده نشده است ادامه داد: "دولت  تصمیم دارد تا  بطور كلی کلیساها را تعطیل کند، اما به دلیل اینکه این کلیساها توسط ارامنه و آشوریان تأسیس شده اند و رهبرانشان از این دو اقلیت قومی هستند، این کار برایشان میسر نیست. اما حداقل کاری که می توانند را انجام می دهند و مراسم فارسی را لغو می کنند."

گزارش سازمان "میدل ایست کانسرن" در بخشی آورد که: "دستور جدید توقف مراسم کلیسایی به زبان فارسی در راستای سیاست محدودسازی فعالیت های مسیحی از سوی دولت است. این سیاست در نظر دارد این فعالیت ها را به جوامع سنتی محدود کند." این بخش از این گزارش نشان دهنده این است که دولت جمهوری اسلامی برای توقف دسترسی نوکیشان مسیحی ایرانی به مراسم عبادتی مسیحی بسیار مصمم است.

جمهوری اسلامی پرستش همراه با موزیک و پخش کتاب مقدس را در کلیسای جماعت ربانی مرکز ممنوع کرده است. این کلیسا شاخص ترین کلیسای کشور محسوب می شود. دسامبر گذشته نیز در آستانه مراسم میلاد مسیح، دولت دستوری وضع کرد که طبق آن فقط میهمانان دعوت شده اجازه شرکت در این کلیسا را داشتند.

یکی از مسیحیان ایرانی گفت که به تازه گی مقامات دولتی رهبران کلیساهای عمانوئل و پطرس را تحت فشار قرار دادند تا کد های ملی مسیحیان را به آنها تحویل دهند. از این رو بسیاری از اعضای این کلیساها و کلیسای مرکز مشاغل خود را از دست دادند. این مسیحی ایرانی گفت: "اشخاصی را داریم که به دلیل فشار دولت بر کارفرماهایشان از کارشان اخراج شده اند."

این فرد گفت که این تاکتیک جدید دولت برای دلسرد کردن ایرانیان از گرویدن به مسیحیت و بازداشتن مسیحیان از فعالیت های کلیسایی است. "اگر مشکلاتم زیاد شوند زمانی برای شرکت در کلیسا پیدا نمی کنم. مردم شاهد هستند که مسیحی بودن چقدر دشوار است. این تصویر خوبی از مسیحیان ارائه نمی دهد. مردم آنها را می بینند و می گویند که آنها مسیحی شده اند و خدا برکاتش را بروی آنها بسته است."

بیشتر نوکیشان مسیحی ایران در کلیساهای خانگی مختلف شرکت می کنند. آنها حتی برای حفظ امنیت از دیگر کلیساهای خانگی هم با خبر نیستند. مقامات همواره آنها را به عنوان عوامل تبلیغات غرب مورد بازداشت، بازجویی و فشار قرار داده اند. در نیتیجه این نوکیشان مسیحی مجبور به عبادت مخفیانه می شوند.

به گفته این منبع خبری و بر اساس منابع غیر ر سمی در ایران بطور تخمینی 350 هزار نوکیش مسیحی از زمینه اسلام وجود دارد. این منبع در ادامه افزود: "من کاملن معتقدم که تمامی این جنبش در دستان خدا قرار دارد. این فشار ها می توانند ساختمان های کلیسا را متوقف کنند اما متوقف کردن ملکوت خدا در توان آنها نیست."

3 نظر فرستاده شده

sara
dolate jomhoori eslami bedanad ba bastane har kelisaye sakhtemani , dahha kelisaye khanegi baz mishavad khane har imandar tabdil be kelisa mishavad motmaenan khodavand rahhaye taze baraye gostareshe masihiyat dar iran darad chera ke iran azane masih khodavande zende ast va agar ejazeh dadeh shodeh ke ta be alan in dolat sare pa bashad hatman dar eradeh khodavand be be kheiriyate kelisa mibashad  ma piroozim chon khodavande ma pirooz ast  halelluya
سه شنبه, 09 اسفند 1390
 • گزارش استفادۀ نابجا
 • +2
 • مخالف
 • موافق
آزاده شده توسط مسیح
سلام نگران نباشید ما پیروزیم و در سختی ها فیض بسیار است یک خبر خوب بدم بعد از این همه خبر بد .    ما تعداد اندکی هستیم ولی فرزندان خدائیم و دارای روح خدا و تازگی دعا به زبانها را در یافت کرده ایم و این جمعه میریم برای یک دختر که فقیر هم هست و دکتر جواب کرده دعا کنیم لطفا 5شنبه را با ما روزه باشید و در دعا  آمین و به قول برادر فرشید فتحی ما محکوم به پیروزی هستیم
سه شنبه, 09 اسفند 1390
 • گزارش استفادۀ نابجا
 • +2
 • مخالف
 • موافق
Rafik
Sakhteman kelisa ra tatil mikonand,vali mitavnand ba KHODAYE ZENDE moghabele bekonand. Tamamiye emkanate tablighati va roznameha va va va va dar daste jomhoriye eslamist aya tonestan 50 ta gheyre mosalamon ra be eslam biyaran? MASIH KHODE KELISAST VA SASIH PIROZ AST. min
دوشنبه, 08 اسفند 1390
 • گزارش استفادۀ نابجا
 • +1
 • مخالف
 • موافق

نظر خود را بنویسید

این مطلب قفل شده است. شما نمی توانید از این به بعد نظری برای آن اضافه کنید.

busy

Donate

مریم نقاش زرگران - زندان اوین

.

ابراهیم فیروزی - زندان رجایی شهر

.

کشیش سعید عابدینی -زندان رجایی شهر

.

بازداشت نوكیشان مسیحی - شیراز

.

کشیش فرشید فتحی- زندان رجایی شهر

.

شكنجه یك نوكیش مسیحی توسط ماموران اطلاعات

.

مطالعه

.
.
Iranians-in_the-Bible
.

ارسال خبرنامه

newsletter
ایمان ماآرمان مادیدار با مسیحچگونه مسیحی شوم؟تماس با ماكمك به سایتدریافت کتاب مقدس